Letër me fibra të tretshme

Karakteristikat:

Shkalla e temperaturës: 1200

Letra e tretshme në CCEWOOL® është bërë nga fibra silikate alkaline të tokës që përbëhet nga SiO2, MgO, CaO me lidhës të caktuar organikë. Ne furnizojmë letër të tretshme, trashësia e së cilës është nga 0.5mm në 12mm, e cila mund të përdoret në shumë aplikime në temperatura deri në 1200.


Cilësi e qëndrueshme e produktit

Kontroll i rreptë i lëndëve të para

Kontrolloni përmbajtjen e papastërtisë, siguroni tkurrje të ulët termike dhe përmirësoni rezistencën ndaj nxehtësisë

01

1. Letra me fibra të tretshme CCEWOOL përdor pambuk me fibra të tretshme me cilësi të lartë.

 

2. Për shkak të shtesave të MgO, CaO dhe përbërësve të tjerë, pambuku i tretshëm në fibra CCEWOOL mund të zgjerojë gamën e tij të viskozitetit të formimit të fibrave, të rrisë kushtet e tij të formimit të fibrave, të përmirësojë shkallën e formimit të fibrave dhe fleksibilitetin e fibrave, dhe të zvogëlojë përmbajtjen e topave të skorjeve, kështu që letrat me fibra të tretshme CCEWOOL kanë rrafshim më të mirë.

 

3. Përmes kontrollit të rreptë në çdo hap, ne reduktuam përmbajtjen e papastërtisë së lëndëve të para në më pak se 1%. Shkalla e tkurrjes termike të letrave me fibra të tretshme CCEWOOL është më e ulët se 1.5% në 1200 ℃, dhe ato kanë cilësi të qëndrueshme dhe jetë më të gjatë shërbimi.

Kontrolli i procesit të prodhimit

Ulni përmbajtjen e topave të shllakut, siguroni përçueshmëri të ulët termike dhe përmirësoni performancën e izolimit termik

12

Letra me fije qeramike CCEWOOL është bërë nga procesi i derdhjes së lagësht, i cili përmirëson proceset e heqjes dhe tharjes së shllakut bazuar në teknologjinë tradicionale. Fibra ka një shpërndarje uniforme dhe të barabartë, ngjyrë të bardhë të pastër, pa delaminim, elasticitet të mirë dhe aftësi të fortë të përpunimit mekanik.

 

Linja e prodhimit të letrës me fibra të tretshme plotësisht automatike ka një sistem tharjeje plotësisht automatik, i cili e bën tharjen më të shpejtë, më të plotë dhe të barabartë. Produktet kanë thatësi dhe cilësi të mirë me qëndrueshmëri në tërheqje më të lartë se 0.4MPa dhe rezistencë të lartë ndaj shqyerjes, fleksibilitet dhe rezistencë ndaj goditjes termike.

 

Trashësia minimale e letrës së tretshme në fibra qeramike CCEWOOL mund të jetë 0.5mm, dhe letra mund të personalizohet në një gjerësi minimale prej 50mm, 100mm dhe gjerësi të tjera të ndryshme. Pjesët dhe copëzat e letrës të tretshme në fibra qeramike në formë të veçantë mund të personalizohen gjithashtu.

Kontrolli i cilësisë

Siguroni dendësi të madhe dhe përmirësoni performancën e izolimit termik

05

1. Çdo dërgesë ka një inspektor të dedikuar të cilësisë, dhe jepet një raport testimi para largimit të produkteve nga fabrika për të siguruar cilësinë e eksportit të çdo ngarkese të CCEWOOL.

 

2. Pranohet një inspektim i palëve të treta (si SGS, BV, etj.).

 

3. Prodhimi është rreptësisht në përputhje me certifikimin e sistemit të menaxhimit të cilësisë ISO9000.

 

4. Produktet peshohen para paketimit për të siguruar që pesha aktuale e një rrotull të vetëm është më e madhe se pesha teorike.

 

5. Paketimi i jashtëm i secilës kuti kartoni është bërë nga pesë shtresa letre kraft, dhe paketimi i brendshëm është një qese plastike, e përshtatshme për transport në distanca të gjata.

Karakteristikat e shquara

13

Përdorimi i izolimit
Letra e fibrave e tretshme me flakë CCEWOOL ka rezistencë të fortë ndaj grisjeve, kështu që mund të përdoret si material i papërshkueshëm nga spërkatja për lidhjet, material sipërfaqësor për pllaka rezistente ndaj nxehtësisë ose material zjarrdurues.
Letra me fibra të tretshme CCEWOOL trajtohet me sipërfaqe të veshjes me impregnim për të eleminuar flluskat e ajrit. Mund të përdoret si një material izolues elektrik dhe në industrinë kundër korrozionit dhe izolimit, dhe në prodhimin e mjeteve kundër zjarrit.

 

Qëllimi i filtrit:
Letra me fibra të tretshme CCEWOOL gjithashtu mund të bashkëpunojë me fibra qelqi për të prodhuar letër filtri ajri. Kjo letër filtri ajri me fibra të tretshme me efikasitet të lartë ka karakteristikat e rezistencës së ulët të rrjedhës së ajrit, efikasitetit të lartë të filtrimit dhe rezistencës ndaj temperaturës, rezistencës ndaj korrozionit, performancës kimike të qëndrueshme, miqësisë me mjedisin dhe jo-toksicitetit.

Përdoret kryesisht si pastrim i ajrit në qarqet e integruara në shkallë të gjerë dhe industritë e elektronikës, instrumentet, përgatitjet farmaceutike, industritë e mbrojtjes kombëtare, metro, ndërtimin e mbrojtjes ajrore civile, ushqimet ose inxhinierinë biologjike, studiot dhe filtrimin e tymit toksik, grimcave të blozës dhe gjaku.

 

Përdorimi i vulosjes:
Letra me fibra të tretshme CCEWOOL ka aftësi të shkëlqyera të përpunimit mekanik, kështu që mund të personalizohet për të prodhuar pjesë të letrës me fije qeramike në formë të veçantë të madhësive dhe formave të ndryshme dhe guarnicionet, të cilat kanë një forcë të lartë tërheqëse dhe përçueshmëri të ulët termike.
Pjesët e letrës me fibra të tretshme në formë të veçantë mund të përdoren si materiale mbyllëse për izolimin e nxehtësisë për furrat.

Ju ndihmojë të mësoni më shumë aplikacione

 • Industria Metalurgjike

 • Industria e çelikut

 • Industria petrokimike

 • Industria e energjisë

 • Industria e qeramikës dhe qelqit

 • Mbrojtja Industriale nga Zjarri

 • Mbrojtja Komerciale nga Zjarri

 • Hapësirë ​​ajrore

 • Anije/Transport

 • Klienti australian

  Mbulesa izoluese e fibrave të tretshme CCEWOOL
  Vitet e bashkëpunimit: 5 vjet
  Madhësia e produktit: 3660*610*50mm

  21-08-04
 • Klient polak

  Pllakë qeramike izoluese CCEWOOL
  Vitet e bashkëpunimit: 6 vjet
  Madhësia e produktit: 1200*1000*30/40mm

  21-07-28
 • Konsumator bullgar

  CCEWOOL pjesa më e madhe e fibrave të tretshme të ngjeshura

  Vitet e bashkëpunimit: 5 vjet

  21-07-21
 • Klient i Guatemalës

  Batanije fibrash qeramike silikat alumini CCEWOOL
  Vitet e bashkëpunimit: 3 vjet
  Madhësia e produktit: 5080/3810*610*38/50mm

  21-07-14
 • Klient britanik

  Tulla zjarri izoluese CCEFIRE mullite
  Vitet e bashkëpunimit: 5 vjet
  Madhësia e produktit: 230*114*76mm

  21-07-07
 • Klient i Guatemalës

  Batanije me fije qeramike CCEWOOL
  Vite bashkëpunimi : 3 vjet
  Madhësia e produktit: 5080*610*20/25mm

  21-05-20
 • Klient spanjoll

  Batanije me fije qeramike CCEWOOL
  Vite bashkëpunimi : 4 vjet
  Madhësia e produktit: 7320*940/280*25mm

  21-04-28
 • Klient peruan

  Pjesa më e madhe e fibrave qeramike CCEWOOL
  Vite bashkëpunimi : 1 vit

  21-04-24

Konsulencë Teknike

Konsulencë Teknike