Изложба

 • 1 Ве молиме кликнете на „Контактирајте не“, можете да го запишете времето за интервју или кое било друго барање за изложбата.
 • 2 Секоја примена порака ќе биде потврдена во рок од 3 дена со нашата е -пошта. Е-пошта: ccewool@ceceranicfiber.com
 • 30th HEAT TREATING SOCIETY CONFERENCE & EXPOSITION

  30. КОНФЕРЕНЦИЈА И ЕКСПОНИЦИЈА ЗА ОПШТЕСТВО ЗА ТРЕТМАЛНА ЗАТОРИНА

  Кабина бр .: 2027 година
  Време: 15-17 октомври, 2019 година
  Heat Treat 2019, двегодишното шоу од ASM Heat Treating Society, се смета за премиерски настан што не смее да се пропушти за професионалци за термичка обработка во Северна Америка. Овогодинешната конференција и експо ќе содржи возбудлив спој на нова технологија, експонати, технички програмирања и настани за вмрежување насочени кон индустријата за термичка обработка.

 • ALUMINUM USA

  АЛУМИНИУМ САД

  Кабина бр .: 112
  Време: 12-13 септември 2019 година
  АЛУМИНУМ САД е еднонеделен водечки настан во индустријата што го опфаќа целиот синџир на вредност од возводно (рударство, топење) преку средно струја (кастинг, валање, екструзии) до низводно (завршна обработка, изработка). На секои две години, АЛУМИНИУМ USA Week им нуди на форумот водечки добавувачи и индустриски професионалци да се соберат за средби лице в лице, изложба, најсовремени конференции и образовни програми и можности за вмрежување базирани на технологија. АЛУМИНУМ САД е идеален настан за крајни корисници од индустрии за апликации како што се автомобилската индустрија, воздушната, градежништвото, пакувањето и електричната и електрониката.

 • THERM PROCESS Exhibition

  ТЕРМЕН ПРОЦЕС Изложба

  Кабина бр .: 10H04
  Време: 25-29 јуни 2019 година
  Од 25 до 29 јуни 2019 година, „Светлиот свет на металите“ прикажа уникатен спектар на меѓународни конгреси, симпозиуми, форуми и специјални емисии. Четирите саеми GIFA, NEWCAST, METECand THERMPROCESS обезбедија висококвалитетна програма која се фокусира на целиот спектар на технологија за леење, леани, металургија и технологија на термо-процеси-вклучувајќи производство на адитиви, металуршки прашања, трендови во челичната индустрија, тековни аспекти на термо процесна технологија или иновации во областа на енергетиката и ефикасноста на ресурсите.

 • The 50th GLOBAL PETROLEUM SHOW

  50 -та ГЛОБАЛНА ПЕТРОЛЕВНА ШОУ

  Кабина бр .: 7312
  Време: 12-14 јуни 2018 година
  Изложба на 50-годишнината Глобална изложба на нафта 2018-12-14 јуни. Додека изложбениот кат беше преплавен со вмрежување, состаноци и деловни трансакции, семинарската серија на Country Market беше полна куќа секој ден за дискусија за меѓународните можности во земјите: Аргентина, Бразил, Брунеи, Колумбија, Европа, Габон, Гана, Израел, Мексико, Нигерија, Пакистан, Саудиска Арабија, Шкотска, САД и Украина.

 • EXCON 2017

  ЕКСКОН 2017 година

  Кабина бр .: 94, Време: 10-14 октомври 2017 година
  Сајт: Перу
  За време на изложбата, CCEWOOL изложи градежна изолација и материјал за заштита од пожар-камена волна, керамички влакна, плочи од керамички влакна, хартија од керамички влакна итн. И доби добри коментари од клиентите. Многу клиенти од Јужна Америка се привлечени кон нашиот штанд. Тие разговараа за производот, градежништвото и други професионални прашања со г -дин Розен и се надеваат дека ќе воспостават долгорочна соработка со CCEWOOL. Локалниот клиент на CCEWOOL во Перу дојде да се сретне со Розен и разговараше едни со други. Ова го зајакна нашето пријателство и постави цврста основа за идна долгорочна соработка.

 • Ceramics Expo

  Керамика Експо

  Кабина бр .: 908
  Време: 25-27 април 2017 година
  Ceramics Expo 2017 се враќа во IX центарот во Кливленд на 25-27 април за да ги прикаже најновите иновации во керамичката заедница. Овој настан без присуство им овозможува на присутните можности да откријат и истражат извори за суровини, опрема за обработка и завршени компоненти за време на изложбата, додека учат за трендовите и технолошкиот напредок за време на конференцијата со две песни.

 • ALUMINIUM 2016

  АЛУМИНИУМ 2016 година

  Кабина бр .: 10G27, Време: 29 ноември - 1 декември 2016 година
  Веб -страница: Месе Диселдорф, Германија
  АЛУМИНИУМ е водечки светски саем и B2B-платформа за индустријата за алуминиум и неговата важна област на примена. Тука се среќава Кој-е-кој од индустријата. Ги собира производителите, производителите, преработувачите и добавувачите, како и крајните потрошувачи по целиот синџир на снабдување, што значи од суровини до полупроизводи до готови производи.

 • 2016 11th Annual Biz 2 Biz Expo

  2016 година 11 -то годишно Biz 2 Biz Expo

  Време: 20 октомври, 2016 година
  Сајт: Шарлоттаун, Канада
  На оваа саемска манифестација, ние не само што изложуваме производи од серија од керамика кои се широко користени во сите видови котли и печки; ние исто така ги изложуваме нашите огноотпорни тули за инсталација на камини и огништа, како и нашиот нов концепт за изолација на згради.

 • 34th ICSOBA Conference and Exhibition

  34 -та конференција и изложба ICSOBA

  Време: 3 - 6 октомври 2016 година
  Сајт: Квебек Сити, Канада
  Меѓународниот комитет за проучување на боксит, алумина и алуминиум (ICSOBA) е независна непрофитна асоцијација која обединува професионалци од индустријата што претставуваат големи компании за производство на боксит, алумина и алуминиум, добавувачи на технологија и опрема, универзитети, истражувачки институти и консултанти од целиот свет На

 • Ceramitec Munich Germany

  Ceramitec Минхен Германија

  Кабина бр .: B1-566, Време: 20 -ти октомври - 23 -ти октомври, 2015 година
  Кабина бр .: A6-348, Време: Мај.22-мај.25.25, 2012 година
  Кабина бр .: A6-348, Време: 20-ти октомври-23-ти октомври, 23-ти 2009 година
  Место: Нов меѓународен изложбен центар, Минхен, Германија
  Ceramitec е водечки меѓународен саем за керамика, техничка керамика и металургија во прав.

 • Metec in Dusseldorf Germany

  Метек во Дизелдорф Германија

  Кабина бр .: 10H43, Време: 28.06 -.2.2.2015 година
  Кабина бр .: 10D66-04, Време: 28.06-22.06.2011 година
  Веб -страница: Месе Диселдорф, Германија
  Метек се одржува на секои 4 години. Изложбата има четири теми, вклучувајќи леење на метали, металургија, термичка обработка и лиење метали. Присуството на Метек е добра можност за излагачите да имаат севкупно разбирање за технологијата на производство и развој на производи за металургија.

 • Foundry METAL in Poland

  Леарница МЕТАЛ во Полска

  Кабина бр .: Е-80
  Време: 25 септември-27 септември, 2013 година
  Место: Изложбен и конгресен центар, Киелце, Полска.
  Меѓународниот саем за технологии за леарница Метел Полска што се одржа во Тарги Киелце е најголемиот саемски настан посветен на инженерството на леење во Полска и еден од најголемите настани од овој вид во Европа. Тоа е UFI сертифицирано и се одржуваше секоја година.

 • TECNARGILLA in Italy

  ТЕКНАРГИЛА во Италија

  Кабина бр .: М56
  Време: март. 18-ти март. 21ви, 2014 година
  Веб -страница: 39 Mosta convegno Expocomfort, Италија
  Меѓународната изложба на технологии и материјали за индустрии за керамика и тули е една од најголемите и најсеопфатни изложби за индустрија за производство на керамички производи и ужива висока репутација во индустријата.

 • AISTECH in America

  AISTECH во Америка

  Кабина бр .: 150
  Време: мај. 15-ти мај, 8-ми мај, 2012 година
  Сајт: Атланта, Соединетите Американски Држави
  AISTech се одржува од американското здружение за челик секоја година и тоа е најпрофесионалната изложба за железо и челик и во исто време една од најголемите и најпознатите индустриски трговски изложби.

 • Indo Metal in Indonesia

  Индо Метал во Индонезија

  Кабина бр .: G23
  Време: 11 декември-13 декември 2012 година
  Сајт: Интернационален експо akакарта, Индонезија
  Индометал е сеопфатен саемски фокус на синергистичките способности на технологијата за леење, леење производи, металургија и технологија на термички процеси.

 • Metal-Expo Russia

  Метал-експо Русија

  Кабина бр .: 1Е-63
  Време: 13 ноември - 16 ноември 2012 година
  Веб-страница: Саеми за изложбен центар на цела Русија, Москва. Русија
  METAL EXPO не е само најголемата металуршка изложба во Русија, туку и една од најпознатите металуршки изложби во светот. Се одржуваше секоја година

Помогнете да научите повеќе

 • CCEWOOL Изолационо влакно решение Предлог за дизајн со висока ефикасност за заштеда на енергија

  Гледај Повеќе
 • CCEWOOL Изолациски влакна Стабилен квалитет на производот

  Гледај Повеќе
 • Извонредни карактеристики на изолационите влакна CCEWOOL

  Гледај Повеќе
 • Испорака на изолациски влакна CCEWOOL

  Гледај Повеќе

Технички консалтинг